Aksaray’da bazı veliler otizmli öğrencileri yuhaladı!

Merkez Mehmetçik İlkokulunda otizmli öğrenci sınıflarının kapatılmasını isteyen velilerin otizmli çocukları yuhaladığı iddia edildi.

Aksaray’da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulunda veliler, okulda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etti. Okulun çıkış saatinde bir araya gelen velilerin, otizmli çocukları yuhaladığı iddia edildi. Türkiye Otizm Meclisi, eğitim hakkının anayasanın güvencesi altında bulunduğuna dikkat çekti.

Okuldaki pek çok velinin; okul idaresi, muhtar ve  Okul Aile Birliğinin de desteğiyle, whatsapp gruplarında diğer sosyal medya platformlarında otizmli öğrencilere karşı bir araya geldikleri iddia edildi.

Yorum:
Keşke biraz insan olabilseniz ve bu birlik halinizi, gücünüzü faydalı işlerde kullansanız” ifadeleriyle tepki gösteren Erken, yetkilileri de gerekli düzenlemeleri yapmamakla ve ayrımcılığa karşı önlem almamakla eleştirdi. Erken velilere “Umarım çocuklarınızda karşınıza çıkmayan otizm ve benzeri nörolojik farklılıklar torunlarınızda karşınıza çıkınca derneklerimize gelir destek isterseniz. Bugünkü bütün kötülüğünüze rağmen o gün yine biz elinizden tutacağız. Çünkü size benzemiyoruz ve hiçbir zaman benzemeyeceğiz

Sen ne düşünüyorsun?

%d blogcu bunu beğendi: