Sadece Otizme Özel Yayınevi Kuruldu

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan “İşte Bu Yüksek İşlevli Otizm” kitabı AAPC-TR dünya çapında bilinen; AAPC Publishing ( Autism– Asperger Publishing Company) yayınevinin Türkiye şubesi tarafından basıldı. Otizm spektrum bozukluğu (OSB) hakkında 200’den fazla kitap ile dünyanın önde gelen otizmle ilgili yayın yapan şirketi, 2017 yılı itibariyle Türkiye’de yayıncılık hayatına merhaba demiştir. Spektrumda bulunan bireyler, aile üyeleri ve profesyoneller için yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı kitaplar yayınlamak AAPC Yayıncılığın temel amacı olmuştur.

KURUCU DR. BRENDA MYLES

Tüm dünyada 1000’den fazla sunum yapmış ve OSB hakkında 250’den fazla makale ve kitap yazmış olan AAPC Publishing Kurucusu Dr. Brenda Myles, OSB üzerine çeşitli merkezlerin danışmanlığını (Ohio Center for Autism and Low Incidence/OCALI, Ziggurat Group), ayrıca yüksek lisansını ve doktorasını yaptığı KansasÜniversitesinin Özel Eğitim bölümünde profesörlük yapmıştır.


Tüm bunların yanı sıra Dr. Myles, çeşitli kuruluşların (Scientific Council of the Organization for Autism Research (SCORE), College Internship Program, Early Autism Risk Longitudinal Investigation Network, and ASTEP – Asperger Syndrome Training and Education Program) yönetim kurulundadır. Ayrıca, TeksasÜniversitesi tarafından yürütülen son araştırmada Dr. Myles dünyada OSB hakkında en üretken ikinci uygulamalı araştırmacı olarak kabul edilmiştir.

AAPC Publishing, ortaklarından olan Serdar Marun’un Türkiye ile görüşmeleri sonucu Sayın Doç. Dr. Yeşim Güleç- Aslan tarafından verilen çeşitli istatistiki bilgiler ve belirlenen ihtiyaçlar doğrultusundaTürkiye şubesini açmaya karar vermiştir. “İşte Bu Yüksek İşlevli Otizm” kitabının editörü Sn. Doç. Dr. Yeşim Güleç- Aslan halen, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Özel Eğitim Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Çeşitli kurumlarda eğitimci ve araştırmacı olarak çalışan Dr. Güleç-Aslan, yakın zamanda Emory Üniversitesi ve Marcus Otizm Merkezinde (Emory University, Department of Pediatrics, School of Medicine, Marcus Autism Center, Atlanta, USA) misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur. Otizm spektrum bozukluğu, erken özel eğitim ve uygulamalı davranış analizi konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Sen ne düşünüyorsun?

%d blogcu bunu beğendi: